Šoreiz – ne īpaša garša, ne smarža nav tas, kas pārsteidz, bet gan sastāvs un vizuālais efekts. Persiešu zilā sāls ir visveselīgākā (ja tā varētu teikt par sāli) no visiem sāls veidiem (manasgarsas.lv piedāvā ap 20 veidu sāls), jo satur vidēji par 10% mazāk nātrija, turpretim kālija saturs šajā produktā ir nepārspējami augsts – 13 grami/100 gramos sāls (salīdzinoši Himalaju dimantsāls satur vien 0,0084 g kālija, bet Havaju salu sarkanā sāls – 0,11 g kālija). Kālijs rada pretēju efektu nātrijam – ja nātrijs organismā ūdeni aiztur, tad kālijs palīdz to izvadīt, līdz ar to organisms tiek saudzēts.
Pasaulē gada laikā var iegūt vien 100 tonnas šo reto sāli, un manasgarsas.lv to piedāvā arī Latvijā! https://manasgarsas.lv/product/persiesu-zila-sals/
Persiešu zilā sāls tiek iegūta Irānas ziemeļos un ir viena no neparastākajiem, retākajiem cilvēcei zināmajiem sāls veidiem pasaulē, pateicoties tās unikālajai krāsai, kas rodas, formējoties sāls kristālu struktūrai augsta spiediena rezultātā, kā arī pavisam nelielā silvīta (Sylvite) satura dēļ. Jo smalkāk sāls tiek malta, jo mazāk tā atspoguļo zilo krāsu.
Interesanti, ka sāls garša sākotnēji ir izteikti sāļa, taču jau pēc mirkļa stiprā garša izzūd, atstājot maigu un patīkamu pēcgaršu. Pavārmākslas speciālisti atzīst, ka Persiešu zilā sāls ir absolūta nepieciešamība katrā labā virtuvē. Sāls uzlabos un papildinās garšas buķeti praktiski jebkuram ēdienam, taču vispārīgi Persiešu zilā sāls tiek uzskatīta par deserta sāli.
Persiešu zilā sāls dos lielisku vizuālu efektu, ja pārkaisītiet to pār tikko pagatavotu ēdienu, atstājot sāls kristālus nesasmalcinātus. Taču sāls lietojama ikdienā arī kā galda sāls – dzirnaviņās, īpaši tamdēļ, ka satur ievērojami mazāk nātriju.
100 g Persiešu zilā sāls satur: 85,8 g nātrija hlorīda (tostarp 29 g nātrija un 56,8 g hlora); sēra daudzums nav precizēts; 0,097 g kalcija; 0,028 g magnija; 13 g kālija un citus makro – un mikroelementus.