Himalaju sāls bloks ir izmantojams dažādos veidos:
- Kā “panna” vai virsma, uz kuras gatavot ēdienu – cept, grillēt.
- Kā virsma, uz kuras servēt produktus, lai tie saglabātu aukstumu (iepriekš tīrs sāls bloks jāatdzesē saldētavā).
- Kā virtuves dēlītis – dažādu produktu smalcināšanai un griešanai.
Himalaju sāls bloki ir dabisks, antimikrobiāls produkts. Principā tas ir parasts sāls, tikai cieta bloka veidā.
Ēdiens, kas gatavots uz sāls bloka, paņem no tā sāli tik, cik tiešām nepieciešams, tāpēc pašam produktam sāli pievienot nevajag, savukārt augstais dažādo minerālvielu saturs (1,2 % sēra, 4% kalcija, 35% kālija, 16% magnija un nepilnu 80 citu minerālvielu) ēdienā uzsūkto sāļu garšu padara maigāku un baudāmāku.
Sāls blokiem piemīt neparasti lielas amplitūdas temperatūras izturība – no -170 C līdz pat 4820 C, taču sāls jākarsē pakāpeniski. Par kušanu nav jāsatraucas, jo sāls kūst tikai pie 800,80 C.
IZMANTOŠANA: Pakāpeniski to uzkarsējot virs grila, sāls bloks ir ideāli piemērots gaļas, zivju, garneļu, dārzeņu cepšanai, taču vienlaikus – saldētavā atdzesēts tas kalpos par paliktni saldējumam, augļiem, sulām, kokteiļiem, svaiga laša šķēlītēm – visam, ko gribat uzturēt vēsu. Protams, gan cepšanai, gan dzesēšanai vajadzētu savu bloku. Jārēķinās, ka mitrāks produkts, piemēram, dārzeņi, sāli uzsūks vairāk. Ja sāls blokam pārziedīsiet eļļu, sāls pie cepamā produkta ķersies mazāk.
MANAS GARŠAS IETEIKUMS: Karstu sāls bloku vienmēr atdzesējiet, līdz tas kļūst auksts. Ar ūdeni samitrinātu sūkli noslaukiet bloku un, ja nepieciešams, izmantojiet mīkstu tīrīšanas suku, lai notīrītu visu, kas pie bloka cepšanas laikā ir pielipis. Pēc tīrīšanas rūpīgi nosusiniet sāls bloku un uzglabājiet to tik sausu, cik vien iespējams – jo mazāk mitruma, jo labāk! Tīrīšanas laikā no bloka atdalīsies pavisam plāna sāls kārtiņa, atstājot gludu virsmu.
Rūpīgi izturoties pret sāls bloku, Jūs ievērojami pagarināsiet tā lietošanas ilgumu.