Kamēr dārzi, lauki un pļavas mūsu virtuvē ienes svaigus, bezgala aromātiskus, košās krāsās tērpušos garšaugus, pipari ir tas produkts, kas, neatkarīgi no gadalaika, nespēj atstāt vienaldzīgu laikam nevienu aizrautīgu ēst gatavotāju.
Xylopia aethiopica, no kā iegūst Etiopijas piparaugļus, ir mūžzaļš un aromātisks koks, kas mēdz izaugt pat 20 metrus augsts.
Kā garšvielu mēdz lietot piparus ar visu pāksti – šādi veidojas izteikti aromātiska nots, līdzīga Kubebas pipariem, mazliet arī no muskatrieksta un rozīnēm. Paši pipariņi pākstī gan ir asi un ar jūtamu rūgtumu.
Pirms pievienošanas ēdieniem pākstis tiek viegli salauzītas, lai garšas atbrīvotos veiklāk un izteiksmīgāk. Senegālā šo garšvielu var nopirkt kūpinātu – no tādā veidā pagatavotām un tad piestā saberztām piparu pākstīm sanāk ekselents rubs (“sausā marināde”) zivju pagatavošanai.Veselas pākstis, kādas piedāvā arī “Manas Garšas”, pievieno zupām, biezzupām, sautējumiem, izņemot tās laukā pirms ēdiena pasniegšanas.
Savukārt Kamerūnas ziemeļos Etiopijas pipari kopā ar kaltētu ingveru un krustnagliņām ir iemīļota piedeva karstai tējai, bet pākstī paslēpušies piparu graudiņi ir klasiskā piedeva Senegālas kafijas dzērienam, kura nosaukums cēlies no svētās pilsētas Toubas.