fbpx

"Manas garšas" iesaka par pamatu izmantot mūsu radītos garšvielu maisījumus.
Pārveidojot vai papildinot tos, iegūstiet savai gaumei visatbilstošāko garšu kombināciju.

Nātru sēklas

Necilas, sīkas, neizteiksmīgu garšu un smaržu – tieši tādas ir apbrīnojami vērtīgās nātru sēklas, turklāt “Manas Garšas” tās piedāvā bioloģiskā izpildījumā.

Literatūrā aprakstīts, kā ap 1800. gadu nekrietni, apkārtceļojoši zirgu pārdevēji Vācijā, Ungārijā un Īrijā, pāris nedēļas pirms zirgu tirgošanas esot tiem devuši ēst pa vienai, divām saujām nātru sēklu. Tas padarījis lopiņu ādu gludu un spīdīgu – gluži jauneklīgu, un pārdevēja maku biezāku. Taču, nonākot pie jaunā saimnieka, zirga jauneklīgais izskats ātri vien izzudis, – nebijušas vairs nātru sēklas.

Vēlāk arī ārsti atklājuši nātru sēklu unikālo efektu – atgriezt dzīvesprieku, enerģiju un pat otro jaunību, protams, arī ādas un matu mirdzumu.

Nātru sēklām piemīt adaptogēnas īpašības – tās stiprina virsnieres, kurām ir milzu nozīme tieši stresa situācijās. Sēklas ir burtiski pārbagātas dažādām minerālvielām, nepiesātinātajām taukskābēm.

Medicīnas literatūrā nātru sēklām tiek piedēvētas diurētiskas, sāpes remdinošas, asiņošanu apturošas, pretparazītu, anti-alerģiskas, tonizējošas, cukura līmeni asinīs pazeminošas un citas ne mazāk vērtīgas īpašības, kuras tomēr ikdienā tiek piemirstas. Tradicionāli, jau gadiem ilgi, pavasaros nātru sēklas cilvēki lietojuši, lai atgūtu tonusu, enerģiju, ziemas mēnešos zaudēto mundrumu un dzīvesprieku.

Nātru sēklas īpaši ieteicamas grūtnieču un gaidāmā bērniņa stiprināšanai. Sēklas lietotas arī pirms dzemdībām sāpju atvieglošanai un mazuļa zīdīšanas laikā piena sekrēcijas stimulēšanai.

Nātru sēklas būs brīnišķīgs papildinājums svaigiem salātiem, bezpiedevu jogurtam ar zaļumiem, smūtijiem, biezpienam, musli maisījumiem. No nātru sēklām un citiem aromātiskiem augiem varat pagatavot vērtīgu tēju, kā arī sēklas pievienot svaigi spiestai sulai. Regulāri lietojot 1-2 tējkarotes nātru sēklas dienā organisms tiks ievērojami spēcināts.

Uzticiet mums pagatavot sēklu maisījumu kā piedevu Jūsu brokastu muslim vai biezputrai – nātru, naktssveces un čia sēklas būs vērtīgs iesākums radošai dienai!

Projekts izstrādāts sadarbībā ar: