"Manas garšas" iesaka par pamatu izmantot mūsu radītos garšvielu maisījumus.
Pārveidojot vai papildinot tos, iegūstiet savai gaumei visatbilstošāko garšu kombināciju.

Vērtīgais spēkprodukts Kaķa nags

Iepazīstinām ar vienu no mūsu jaudīgajiem spēkproduktiem – Kaķa nags (Uncaria tomentosa). Angļu val. – cat’s claw. 💪
Nē, mīļie, šim kaķa nagam nav nekāda sakara ar mūsu mājdzīvnieku nagiem!! 😃 Mēs nevieniem kaķiem nagus negriežam un nemaļam, un neiesakām dzert kā tēju .. 🙃
Par kaķa nagu dēvē vīteņaugu, kas aug Amazones mūžamežos, no Bolīvijas ziemeļdaļas līdz Peru, Brazīlijā, Ekvadorā, Kolumbijā, Venecuēlā un vēl citās zemēs. Šis liānveidīgais augs, kas tomēr īsti nav liāna, vijas ap citu koku stumbriem un līdz ar to spēj sasniegt pat 100 metru garumu. Lapu „padusītēs” veidojas ērkšķi, kas it kā atgādina kaķa nadziņus – tāpēc arī šāds nosaukums, – savukārt pēc tam turpat uzplaukst ziedu ķekariņi.
Taču kaķa naga vērtība slēpjas tā mizā, kas satur ārkārtīgi daudz iedarbīgu vielu, sākot no oksindola alkaloīdiem, turpinot ar triterpēniem, iridoīdiem, glikozīdiem, flavonoīdiem un vēl virkni citu labumu.
No vēsturiskiem avotiem zināms, ka kaķa nagu lietoja jau pirms 2000 gadu un vēl agrāk, un turpina lietot joprojām kā ļoti iedarbīgu ārstniecības augu.
🌿 Par kaķa naga vērtīgo nozīmi un lietošanas ieteikumiem lasiet tālāk mūsu mājas lapā! Par sagatavoto informāciju milzu paldies Ivetai Galējai!
✅Skaidiņās – lietošanai tējas veidā https://manasgarsas.lv/product/kaka-nadzini/

Projekts izstrādāts sadarbībā ar: